Toruńska Agenda Kulturalna

Komunikaty prasowe

Wyróżnienia Festiwalu Sztuki Faktu przyznane

7 października 2017, 22:59, Toruńska Agenda Kulturalna

Reportaż Daniela Liszkiewicza „Nie tak wyobrażałam sobie starość” zdobył Grand Prix V Festiwalu Sztuki Faktu. Przyznano również nagrody specjalne Festiwalu — jedną z nich była nagroda dla Biełsat TV, którą odebrała dyrektor stacji Agnieszka Romaszewska-Guzy. Trwający od 5 do 7 października w Toruniu Festiwal Sztuki Faktu został zorganizowany przez Miasto Toruń i Toruńską Agendę Kulturalną.

czytaj dalej

Piątek i sobota z Festiwalem Sztuki Faktu

6 października 2017, 15:42, Toruńska Agenda Kulturalna

Dokumentalna podróż po Białorusi i Litwie, spotkanie z młodymi i debiutującymi twórcami, kolejne odsłony MiniINPUT, Noc Reporterów, w której wezmą udział reporterzy Telewizji Polskiej, TVN i Polsatu, sfabularyzowane historie ludzkich losów oraz uroczysta Gala Zamknięcia — to tylko nieliczne z wielu zaplanowanych wydarzeń drugiego i trzeciego dnia Festiwalu Sztuki Faktu trwającego w dniach 5-7 października w Toruniu.

czytaj dalej

Rusza Festiwal Sztuki Faktu w Toruniu

5 października 2017, 15:40, Toruńska Agenda Kulturalna

Pokaz najlepszych konkursowych reportaży oraz etiud młodych twórców, ekranizacje teatralne i poruszający spektakl oraz fascynująca i pełna emocji biografia — pierwszy dzień Festiwalu Sztuki Faktu odbywającego się w dniach 5-7 października w Toruniu zapowiada się wyjątkowo.

czytaj dalej

Sfabularyzowane obrazy na Festiwalu Sztuki Faktu

4 października 2017, 12:26, Toruńska Agenda Kulturalna

Opowieść o polsko-żydowskich relacjach podczas II Wojny Światowej, historia Żołnierza Wyklętego i dzieje relacji państwa zakonnego i Królestwa Polskiego – cykl „Fakt w fabule” stanie się źródłem fascynujących fabularnych produkcji, opartych na prawdziwych historiach, które będzie można poznać w ramach Festiwalu Sztuki Faktu, odbywającego się w dniach 5-7 października w Toruniu.

czytaj dalej

Piąta edycja Festiwalu Sztuki Faktu w Toruniu

3 października 2017, 09:27, Toruńska Agenda Kulturalna

Portret Polaków — spojrzenie w lustro to motto 5. edycji Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się w dniach 5-7 października 2017 roku w Toruniu. Idea przewodnia festiwalu związana jest z nadchodzącą w przyszłym roku setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzięki reportażom, dokumentom czy filmom opartym na biografiach, uczestnicy festiwalu podejmują próbę opisania historii i współczesności poprzez ludzkie losy, postawy i konflikty.

czytaj dalej

Inaugurujemy obchody 20-lecia Torunia na Liście UNESCO

15 września 2017, 15:17, Toruńska Agenda Kulturalna

Specjalny spektakl „Plac Aniołów”, Noc Kultury i koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia — tak zapowiada się jubileuszowy weekend, 23-24 września 2017 r.

czytaj dalej